loading

پروانه ارائه خدمات ارتباطی ثابت Servco

پروانه ارائه خدمات ارتباطی ثابت Servco

صبح روز ۲۵ اسفند ماه ۱۳۹۴، در راستای اعطای پروانه‌های جدید سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی که از چند ماه پیش آغاز شده است، پروانه‌ی servco از سوی معاون بررسی‌های فنی و صدور پروانه رگولاتوری صادر شد و در اختیار شرکت والا پیام فردا (خط طلایی ایرانیان) قرار گرفت.

مدیر عامل شرکت والا پیام فردا (خط طلایی ایرانیان)، با بیان این خبر گفت: از سال ۹۳ روند اعطای پروانه‌های جدید در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی آغاز شد که براساس آن، شرکت‌های حاضر در بخش ارتباطات بتوانند فارغ از تکنولوژی، خدمات گسترده‌تری را نسبت به قبل به کاربران عرضه نمایند.

وی افزود: عمر پروانه ISPها و شرکت‌های PAP به ۱۰ سال رسیده و با توجه به ظهور تکنولوژی های جدید، سازمان تنظیم مقررات تصمیم گرفت بجای تمدید آن پروانه‌ها، مجوز‌های جدید در قالب فناوری‌های جدید صادر نماید و در نتیجه MVNO،FCP و Servco شکل گرفت که براساس آن شرکت‌هایی که بتوانند این پروانه‌ها را اخذ نمایند، می‌توانند خود با ایجاد زیرساخت‌های لازم، انواع خدمات ارتباطی را به کاربران خود ارائه نمایند.

پروانه‌های FCP شامل ارائه‌ی هرگونه خدمات ارتباطی و انتقال داده در بستر شبکه موضوع پروانه، مستقل از فناوری از قبیل خدمات دسترسی به اینترنت پرسرعت، دسترسی به شبکه ملی اطلاعات و خدمات مبتنی بر آن، توزیع و فروش پهنای باند اینترنت و انتقال و شبکه‌های اختصاصی، ارائه‌ی خدمات صوتی، تصویری متنی و داده ای و انواع خدمات محتوایی و ارزش افزوده در چهارچوب قوانین و مقررات جاری کشور است. در پروانه‌های servco نیز همین موارد وجود دارد؛ با این تفاوت که دارندگان این پروانه اجازه‌ی ایجاد شبکه‌ی دسترسی و شبکه‌ی انتقال را نداشته و موظف می باشند از زیرساخت‌های شرکت‌های حاضر در این بخش استفاده نمایند.

پروانه ارائه خدمات ارتباطی ثابت Servco
باز کردن چت
سلام.
چطور می تونم کمکتون کنم؟